
Real 10k Rope Chain Jesus Cross Charm Necklace Pendant Set 4mm 18"-28" Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: No stone | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18 inches -28 inches |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: No stone | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Width: 4mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Rope Chain | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm Only |
4.8-5.2 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain Only | 5.8-6.2 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 6.5-8 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 7.2-7.6 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 7.8-8.3 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 8.5-9 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 9.2-9.6 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2 Inches (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,316.70
-65%$1,316.70
$460.84More Images






Real 10k Rope Chain Jesus Cross Charm Necklace Pendant Set 4mm 18"-28" Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: No stone | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18 inches -28 inches |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: No stone | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Width: 4mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Rope Chain | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm Only |
4.8-5.2 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain Only | 5.8-6.2 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 6.5-8 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 7.2-7.6 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 7.8-8.3 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 8.5-9 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 9.2-9.6 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2 Inches (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: No stone | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18 inches -28 inches |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: No stone | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Width: 4mm (approx.) | Handmade: No |
| Chain Type: Rope Chain | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: My Elite Jewelers | Brand: My Elite Jewelers |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm Only |
4.8-5.2 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain Only | 5.8-6.2 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 6.5-8 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 7.2-7.6 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 7.8-8.3 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 8.5-9 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 9.2-9.6 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2 Inches (approx.) |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























