
Real 10k Rope Chain Heart Charm Pendant SET Necklace 3mm 18"-24" Ladies
| Antique: No | Pendant Shape: Heart |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Brand: GoldenlinQ | Width of Chain: 3mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 1-2 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 4-5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 5-6 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 5.5-6.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1 Inch (approx.) |
Original: $808.50
-65%$808.50
$282.97More Images







Real 10k Rope Chain Heart Charm Pendant SET Necklace 3mm 18"-24" Ladies
| Antique: No | Pendant Shape: Heart |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Brand: GoldenlinQ | Width of Chain: 3mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 1-2 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 4-5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 5-6 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 5.5-6.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1 Inch (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Heart |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Brand: GoldenlinQ | Width of Chain: 3mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 1-2 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 4-5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 5-6 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 5.5-6.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1 Inch (approx.) |























