
REAL 10k Rope Chain And Jesus head face Charm Pendant 3mm Necklace Set 16"-28"
| Antique: No | Pendant Shape: Jesus face |
| Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Length (inches): 16 - 28 Inches |
| Item Length: 16 - 30 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: N/A |
| Personalize: No | Width of chain: 3mm |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Chain Style: Rope | Style: Chain,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Length Of cross: 1.3 Inches |
| Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp | Weight Of chain: 4-8 Grams |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | weight of Cross: 3 Grams |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Jesus,Angels,Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,270.50
-65%$1,270.50
$444.67More Images






REAL 10k Rope Chain And Jesus head face Charm Pendant 3mm Necklace Set 16"-28"
| Antique: No | Pendant Shape: Jesus face |
| Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Length (inches): 16 - 28 Inches |
| Item Length: 16 - 30 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: N/A |
| Personalize: No | Width of chain: 3mm |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Chain Style: Rope | Style: Chain,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Length Of cross: 1.3 Inches |
| Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp | Weight Of chain: 4-8 Grams |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | weight of Cross: 3 Grams |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Jesus,Angels,Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Jesus face |
| Shape: Cross | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Length (inches): 16 - 28 Inches |
| Item Length: 16 - 30 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Main Stone: N/A |
| Personalize: No | Width of chain: 3mm |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Chain Style: Rope | Style: Chain,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Length Of cross: 1.3 Inches |
| Features: Diamond-Cut,Lobster Clasp | Weight Of chain: 4-8 Grams |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | weight of Cross: 3 Grams |
| Modified Item: No | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Jesus,Angels,Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























