
12MM Real Gold Mens Necklace Cuban Link 26" Diamond Cut 10k Yellow Gold Chain
| Features: Rhodium cuts,Diamond-Cut,Lobster Clasp | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight of 26": 54-55 Grams |
| Main Stone Color: Gold | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Modified Item: No |
| Item Length: 26 in | Length: 26" |
| Occasion: Casual wear,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 12MM (approx) |
| Cut Grade: Very Good | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Length (inches): 20- 30 inches |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Pendant/Locket Type: chain |
| Chain Style: Link | Main Stone Width: 10mm |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Curb link,Chain |
| Gender: Male | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Cuban,Beauty |
| Type: Necklace |
Metal Purity : 10k gold
Weight are approximate. There might be 1-2 grams variations
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $6,352.50
-65%$6,352.50
$2,223.38More Images







12MM Real Gold Mens Necklace Cuban Link 26" Diamond Cut 10k Yellow Gold Chain
| Features: Rhodium cuts,Diamond-Cut,Lobster Clasp | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight of 26": 54-55 Grams |
| Main Stone Color: Gold | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Modified Item: No |
| Item Length: 26 in | Length: 26" |
| Occasion: Casual wear,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 12MM (approx) |
| Cut Grade: Very Good | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Length (inches): 20- 30 inches |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Pendant/Locket Type: chain |
| Chain Style: Link | Main Stone Width: 10mm |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Curb link,Chain |
| Gender: Male | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Cuban,Beauty |
| Type: Necklace |
Metal Purity : 10k gold
Weight are approximate. There might be 1-2 grams variations
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Features: Rhodium cuts,Diamond-Cut,Lobster Clasp | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight of 26": 54-55 Grams |
| Main Stone Color: Gold | Personalize: No |
| Handmade: No | Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Modified Item: No |
| Item Length: 26 in | Length: 26" |
| Occasion: Casual wear,Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Vintage: No |
| Era: Undated | Width: 12MM (approx) |
| Cut Grade: Very Good | Country/Region of Manufacture: United States |
| Material: Gold | Length (inches): 20- 30 inches |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: link | Pendant/Locket Type: chain |
| Chain Style: Link | Main Stone Width: 10mm |
| Brand: My Elite Jeweler | Style: Curb link,Chain |
| Gender: Male | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Lobster |
| Metal Purity: 10k | Theme: Cuban,Beauty |
| Type: Necklace |
Metal Purity : 10k gold
Weight are approximate. There might be 1-2 grams variations
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























