
SOLID 10k Yellow Gold Necklace Cuban Curb Link Chain 20-28 Inch Men's 10KT
| Pendant Shape: Cuban link | Antique: No |
| Shape: link | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Width: 10mm |
| Length (inches): 20- 30 inches | weight of 20": 36 grams |
| Main Stone Color: Gold | Weight of 22": 39 grams |
| Gender: Male | Item Length: 20 - 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Weight of 30": 54 Grams |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: chain |
| Chain Style: Link | Style: Curb link,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Features: Rhodium cuts,Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Width: 10MM (approx) | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight Of 24": 43 Grams |
| Brand: My Elite Jeweler | Weight of 28": 50 grams |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Length: 20 - 30" | Customized: No |
| Era: Undated | Weight of 26": 47 Grams |
| Theme: Cuban,Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $4,158.00
-65%$4,158.00
$1,455.30More Images








SOLID 10k Yellow Gold Necklace Cuban Curb Link Chain 20-28 Inch Men's 10KT
| Pendant Shape: Cuban link | Antique: No |
| Shape: link | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Width: 10mm |
| Length (inches): 20- 30 inches | weight of 20": 36 grams |
| Main Stone Color: Gold | Weight of 22": 39 grams |
| Gender: Male | Item Length: 20 - 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Weight of 30": 54 Grams |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: chain |
| Chain Style: Link | Style: Curb link,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Features: Rhodium cuts,Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Width: 10MM (approx) | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight Of 24": 43 Grams |
| Brand: My Elite Jeweler | Weight of 28": 50 grams |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Length: 20 - 30" | Customized: No |
| Era: Undated | Weight of 26": 47 Grams |
| Theme: Cuban,Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cuban link | Antique: No |
| Shape: link | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Width: 10mm |
| Length (inches): 20- 30 inches | weight of 20": 36 grams |
| Main Stone Color: Gold | Weight of 22": 39 grams |
| Gender: Male | Item Length: 20 - 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Weight of 30": 54 Grams |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: chain |
| Chain Style: Link | Style: Curb link,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold, 10k | Features: Rhodium cuts,Diamond-Cut,Lobster Clasp |
| Width: 10MM (approx) | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Weight Of 24": 43 Grams |
| Brand: My Elite Jeweler | Weight of 28": 50 grams |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Length: 20 - 30" | Customized: No |
| Era: Undated | Weight of 26": 47 Grams |
| Theme: Cuban,Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Buyer have to extra amount for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























