
10k Yellow Gold Solid Cuban Curb Chain Jesus Cross Pendant Charm 3mm Necklace
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Material: Metal | Certification: My Elite Jewelers |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight of 18" Chain | 4.5-5.5 Grams | |
| Weight of 20" Chain |
5-6 Grams | |
| Weight of 22'' Chain |
5.5-6.5 Grams | |
| Weight of 24'' Chain |
6-7 Grams | |
| Weight of 26" Chain | 7-8 Grams | |
| Weight of 28" Chain | 7.5-8.5 Grams | |
| Length of Charm |
2-2.5 inches | |
| Weight of Charm | 4-4.5 Grams (approx) |
|
| Main Stone | Cubic Zirconia | |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,155.00
-65%$1,155.00
$404.25More Images






10k Yellow Gold Solid Cuban Curb Chain Jesus Cross Pendant Charm 3mm Necklace
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Material: Metal | Certification: My Elite Jewelers |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight of 18" Chain | 4.5-5.5 Grams | |
| Weight of 20" Chain |
5-6 Grams | |
| Weight of 22'' Chain |
5.5-6.5 Grams | |
| Weight of 24'' Chain |
6-7 Grams | |
| Weight of 26" Chain | 7-8 Grams | |
| Weight of 28" Chain | 7.5-8.5 Grams | |
| Length of Charm |
2-2.5 inches | |
| Weight of Charm | 4-4.5 Grams (approx) |
|
| Main Stone | Cubic Zirconia | |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-28" |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Material: Metal | Certification: My Elite Jewelers |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight of 18" Chain | 4.5-5.5 Grams | |
| Weight of 20" Chain |
5-6 Grams | |
| Weight of 22'' Chain |
5.5-6.5 Grams | |
| Weight of 24'' Chain |
6-7 Grams | |
| Weight of 26" Chain | 7-8 Grams | |
| Weight of 28" Chain | 7.5-8.5 Grams | |
| Length of Charm |
2-2.5 inches | |
| Weight of Charm | 4-4.5 Grams (approx) |
|
| Main Stone | Cubic Zirconia | |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























