
10k Yellow Gold Rope Necklace Chain 8mm 20-30 Inch Diamond Cuts Men's 10kt
| Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Secondary Stone: Unknown | Necklace Length: 20 in - 30 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Lobster | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $2,921.69
-65%$2,921.69
$1,022.59More Images







10k Yellow Gold Rope Necklace Chain 8mm 20-30 Inch Diamond Cuts Men's 10kt
| Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Secondary Stone: Unknown | Necklace Length: 20 in - 30 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Lobster | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Secondary Stone: Unknown | Necklace Length: 20 in - 30 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Lobster | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Rope |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Gold |
| Material: Gold | Total Carat Weight: 10kt |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























