
10K Yellow Gold Rope Chain Necklace 8mm 28" Choker REAL 10kt Diamond Cuts, Men's
| Closure: Lobster | Occasion: Birthday |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 28 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 8mm (approx.) | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Certification: GoldenLinQ | Weight: 28-30 (approx.) |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $3,465.00
-65%$3,465.00
$1,212.75More Images







10K Yellow Gold Rope Chain Necklace 8mm 28" Choker REAL 10kt Diamond Cuts, Men's
| Closure: Lobster | Occasion: Birthday |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 28 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 8mm (approx.) | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Certification: GoldenLinQ | Weight: 28-30 (approx.) |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Closure: Lobster | Occasion: Birthday |
| Metal: Yellow Gold | Gender: Male |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 28 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 8mm (approx.) | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Certification: GoldenLinQ | Weight: 28-30 (approx.) |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























