
10k Yellow Gold Rope Chain Necklace 24 Inch 8mm Diamond Cuts Men's REAL 10KT
| Pendant Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 24 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 8mm (approx.) | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Certification: goldbar jewelers | Weight: 25-26 Grams (approx.) |
| Brand: Goldbar jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $3,003.00
-65%$3,003.00
$1,051.05More Images









10k Yellow Gold Rope Chain Necklace 24 Inch 8mm Diamond Cuts Men's REAL 10KT
| Pendant Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 24 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 8mm (approx.) | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Certification: goldbar jewelers | Weight: 25-26 Grams (approx.) |
| Brand: Goldbar jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Rope | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 24 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Width: 8mm (approx.) | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Certification: goldbar jewelers | Weight: 25-26 Grams (approx.) |
| Brand: Goldbar jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























