
10k Yellow Gold Rope Chain Necklace 18"-30" Men Women 4mm-10mm Real Gold Hollow
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Men, Women | Item Length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in, 28 in, 30 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Pendant/Locket Type: chain | Chain Style: Rope |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Features: Diamond Cuts | Weight ( grams ): 6- 50 Grams |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Width Of chains: 4mm 5mm 6mm 7mm 8mm 10mm | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Setting Style: rope | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Clasp: Lobster Lock | Theme: Beauty,Family & Friends,Fashion & Costumes |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images






















10k Yellow Gold Rope Chain Necklace 18"-30" Men Women 4mm-10mm Real Gold Hollow
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Men, Women | Item Length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in, 28 in, 30 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Pendant/Locket Type: chain | Chain Style: Rope |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Features: Diamond Cuts | Weight ( grams ): 6- 50 Grams |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Width Of chains: 4mm 5mm 6mm 7mm 8mm 10mm | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Setting Style: rope | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Clasp: Lobster Lock | Theme: Beauty,Family & Friends,Fashion & Costumes |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Shape: Rope |
| Closure: Lobster | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Men, Women | Item Length: 16" 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in, 28 in, 30 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Pendant/Locket Type: chain | Chain Style: Rope |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Features: Diamond Cuts | Weight ( grams ): 6- 50 Grams |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Width Of chains: 4mm 5mm 6mm 7mm 8mm 10mm | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jewelers,My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Setting Style: rope | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Clasp: Lobster Lock | Theme: Beauty,Family & Friends,Fashion & Costumes |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of extra Charges that might apply for express shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be careful about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























