
10k Yellow Gold Necklace Miami Cuban Chain 6mm 22" inch 10kt Men's Real Box Lock
| Pendant Shape: Miami Cuban | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: Yellow gold |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Necklace Length: 22 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Miami Cuban,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 6mm |
| Chain Type: Miami Cuban | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Weight: 19-20 Grams (approx.) |
| Certification: goldbar jewelers | Brand: Goldbar jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $2,310.00
-65%$2,310.00
$808.50More Images








10k Yellow Gold Necklace Miami Cuban Chain 6mm 22" inch 10kt Men's Real Box Lock
| Pendant Shape: Miami Cuban | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: Yellow gold |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Necklace Length: 22 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Miami Cuban,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 6mm |
| Chain Type: Miami Cuban | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Weight: 19-20 Grams (approx.) |
| Certification: goldbar jewelers | Brand: Goldbar jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Miami Cuban | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: Yellow gold |
| Metal: Yellow Gold | Secondary Stone: No Stone |
| Necklace Length: 22 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Style: Miami Cuban,Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 6mm |
| Chain Type: Miami Cuban | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Very Good | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 10kt | Weight: 19-20 Grams (approx.) |
| Certification: goldbar jewelers | Brand: Goldbar jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























