
10k Yellow Gold Necklace Byzantine Box chain 28 Inch 12.5mm Mens Thick REAL 10K
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 28 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Pendant/Locket Type: chain | Chain Style: byzantine box Chain |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Clasp Type: Lobster | Width: 12.5 MM |
| Handmade: No | Chain Type: Byzantine |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Setting Style: byzantine Box |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | weight of 26": 88-90 grams |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images






10k Yellow Gold Necklace Byzantine Box chain 28 Inch 12.5mm Mens Thick REAL 10K
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 28 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Pendant/Locket Type: chain | Chain Style: byzantine box Chain |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Clasp Type: Lobster | Width: 12.5 MM |
| Handmade: No | Chain Type: Byzantine |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Setting Style: byzantine Box |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | weight of 26": 88-90 grams |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Wedding | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 28 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Pendant/Locket Type: chain | Chain Style: byzantine box Chain |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Clasp Type: Lobster | Width: 12.5 MM |
| Handmade: No | Chain Type: Byzantine |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Setting Style: byzantine Box |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | weight of 26": 88-90 grams |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























