
10k Yellow Gold Miami Cuban link Chain Nugget Charm Pendant Necklace 5mm 18"-28"
| Shape: Cross | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Unisex Adults | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jewelers | Material: Metal |
| Theme: Beauty | Pendant/Locket Type: Charm |
| Length of cross: 2 Inch (approx.) | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Features: Nugget | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Sizable: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jewelers |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,374.45
-65%$1,374.45
$481.06More Images









10k Yellow Gold Miami Cuban link Chain Nugget Charm Pendant Necklace 5mm 18"-28"
| Shape: Cross | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Unisex Adults | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jewelers | Material: Metal |
| Theme: Beauty | Pendant/Locket Type: Charm |
| Length of cross: 2 Inch (approx.) | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Features: Nugget | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Sizable: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jewelers |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: Cross | Handmade: No |
| Country of Origin: United States | Country/Region of Manufacture: United States |
| Department: Unisex Adults | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Certification: My Elite Jewelers | Material: Metal |
| Theme: Beauty | Pendant/Locket Type: Charm |
| Length of cross: 2 Inch (approx.) | Personalize: No |
| Type: Necklace | Cut Grade: Excellent |
| Features: Nugget | Customized: No |
| Antique: No | Color: Gold |
| Vintage: No | Item Length: 18 in- 28 in |
| Metal Purity: 10k | Signed: Yes |
| Closure: Lobster | Main Stone: No Stone |
| Sizable: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Brand: My Elite Jewelers |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























