
10k Yellow Gold 8mm Chain Miami Cuban Link Necklace 26" Real Box Clasp REAL 10kt
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Item Length: 26 in | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 8 mm | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty |
| Type: Necklace |
| Weight | Chain : 36 - 37 Grams (approx) |
|---|---|
| Length | Chain : 26 Inch |
| Width | Chain : 8 mm |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Men's |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images




10k Yellow Gold 8mm Chain Miami Cuban Link Necklace 26" Real Box Clasp REAL 10kt
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Item Length: 26 in | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 8 mm | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty |
| Type: Necklace |
| Weight | Chain : 36 - 37 Grams (approx) |
|---|---|
| Length | Chain : 26 Inch |
| Width | Chain : 8 mm |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Men's |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Department: Men | Main Stone Color: Yellow |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Chain Type: Cuban Link |
| Item Length: 26 in | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 8 mm | Cut Grade: Excellent |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Shape: Cuban Link | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Chain | Country of Origin: United States |
| Antique: No | Color: Gold |
| Signed: Yes | Closure: Box |
| Metal Purity: 10k | Theme: Beauty |
| Type: Necklace |
| Weight | Chain : 36 - 37 Grams (approx) |
|---|---|
| Length | Chain : 26 Inch |
| Width | Chain : 8 mm |
| Clasp | Box Lock |
| Gender | Men's |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























