
10k White Gold Chain Miami Cuban Link Necklace 26 Inch 7mm, Real Mens 10KT Solid
| Pendant Shape: cuban link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: White Gold |
| Gender: Male | Necklace Length: 26 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Cuban | Base Metal: White Gold |
| Style: Chain | Features: Solid |
| Clasp Type: Box | Width: 7 MM (Approx) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: White | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 89-91 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Era: Undated |
| Customized: No | Clasp: Box Lock |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all item
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
More Images






10k White Gold Chain Miami Cuban Link Necklace 26 Inch 7mm, Real Mens 10KT Solid
| Pendant Shape: cuban link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: White Gold |
| Gender: Male | Necklace Length: 26 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Cuban | Base Metal: White Gold |
| Style: Chain | Features: Solid |
| Clasp Type: Box | Width: 7 MM (Approx) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: White | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 89-91 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Era: Undated |
| Customized: No | Clasp: Box Lock |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all item
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: cuban link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Main Stone Color: Yellow | Metal: White Gold |
| Gender: Male | Necklace Length: 26 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Cuban | Base Metal: White Gold |
| Style: Chain | Features: Solid |
| Clasp Type: Box | Width: 7 MM (Approx) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: White | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Modified Item: No | Weight: 89-91 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Era: Undated |
| Customized: No | Clasp: Box Lock |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all item
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























