
10k Triple Cross Charm Miami Cuban Chain Pendant Set 5mm 18"28" Necklace Gold
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Main Stone Creation: Natural | Signed: Yes |
| Color: Gold | Material: 10k Gold |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 5mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain Only | 9.5-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 11-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 12-12.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 13-14 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 14-15 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 15-16 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5"-2" Inches (approx.) |
More Images






10k Triple Cross Charm Miami Cuban Chain Pendant Set 5mm 18"28" Necklace Gold
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Main Stone Creation: Natural | Signed: Yes |
| Color: Gold | Material: 10k Gold |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 5mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain Only | 9.5-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 11-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 12-12.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 13-14 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 14-15 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 15-16 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5"-2" Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Main Stone Creation: Natural | Signed: Yes |
| Color: Gold | Material: 10k Gold |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 5mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain Only | 9.5-10.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 11-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 12-12.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 13-14 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 14-15 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 15-16 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5"-2" Inches (approx.) |























