
10k Solid Rope Chain Pharaoh Charm Set 4mm 20"-28" Necklace Gold Yellow
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Width Of chain |
4mm (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 21-23 Grams |
| Weight of 22" Chain | 23.5-25.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 26-28 Grams |
| Weight of 26" Chain | 28-30 Grams |
| Weight of 28" Chain | 30-32 Grams |
| Weight of charm |
4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |
Original: $3,291.75
-65%$3,291.75
$1,152.11More Images







10k Solid Rope Chain Pharaoh Charm Set 4mm 20"-28" Necklace Gold Yellow
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Width Of chain |
4mm (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 21-23 Grams |
| Weight of 22" Chain | 23.5-25.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 26-28 Grams |
| Weight of 26" Chain | 28-30 Grams |
| Weight of 28" Chain | 30-32 Grams |
| Weight of charm |
4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Brand: GoldenLinQ | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Width Of chain |
4mm (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 21-23 Grams |
| Weight of 22" Chain | 23.5-25.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 26-28 Grams |
| Weight of 26" Chain | 28-30 Grams |
| Weight of 28" Chain | 30-32 Grams |
| Weight of charm |
4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |























