
10k Solid Rope Chain Mayan Calendar Pendant Charm Necklace 18-24" SET 2mm
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Round | Occasion: Casual |
| Item Length: 18 - 24 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: globalwatches10 |
| 10K corss only or: 18" 20" 22" 24" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 5.5-6.5 Grams |
| Weight 20" Chain Only |
6-7 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 7-8 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 7.5-8.5 Grams |
| Main Stone | No Stone |
| Width of Chain |
2mm |
| Length of Pendant | 1-1.5 inches |
| Weight of pendant | 1.5-2.5 Grams (approx.) |
Original: $1,039.50
-65%$1,039.50
$363.82More Images








10k Solid Rope Chain Mayan Calendar Pendant Charm Necklace 18-24" SET 2mm
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Round | Occasion: Casual |
| Item Length: 18 - 24 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: globalwatches10 |
| 10K corss only or: 18" 20" 22" 24" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 5.5-6.5 Grams |
| Weight 20" Chain Only |
6-7 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 7-8 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 7.5-8.5 Grams |
| Main Stone | No Stone |
| Width of Chain |
2mm |
| Length of Pendant | 1-1.5 inches |
| Weight of pendant | 1.5-2.5 Grams (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Round | Occasion: Casual |
| Item Length: 18 - 24 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: globalwatches10 |
| 10K corss only or: 18" 20" 22" 24" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 5.5-6.5 Grams |
| Weight 20" Chain Only |
6-7 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 7-8 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 7.5-8.5 Grams |
| Main Stone | No Stone |
| Width of Chain |
2mm |
| Length of Pendant | 1-1.5 inches |
| Weight of pendant | 1.5-2.5 Grams (approx.) |























