
10k Solid Rope Chain Jesus Head Charm Set 4mm 18"-30" Necklace Gold Pendant
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18"-30" | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenlinQ | Width of Chain: 4mm approx. |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty,Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 6-7 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 18-20 Grams |
| Weight of 20" Chain | 20-22 Grams |
| Weight of 22" Chain | 22-24 Grams |
| Weight of 24" Chain | 24.5-26.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 26.5-28.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
28.5-30.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
31-33 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2 Inches (approx.) |
More Images







10k Solid Rope Chain Jesus Head Charm Set 4mm 18"-30" Necklace Gold Pendant
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18"-30" | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenlinQ | Width of Chain: 4mm approx. |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty,Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 6-7 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 18-20 Grams |
| Weight of 20" Chain | 20-22 Grams |
| Weight of 22" Chain | 22-24 Grams |
| Weight of 24" Chain | 24.5-26.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 26.5-28.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
28.5-30.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
31-33 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Gender: Male/Female | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18"-30" | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: GoldenlinQ | Width of Chain: 4mm approx. |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty,Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 6-7 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 18-20 Grams |
| Weight of 20" Chain | 20-22 Grams |
| Weight of 22" Chain | 22-24 Grams |
| Weight of 24" Chain | 24.5-26.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 26.5-28.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
28.5-30.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
31-33 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2 Inches (approx.) |























