
10k Solid Rope Chain Eagle Anchor Charm Set 4mm 20"-28" Necklace Gold Yellow
| Antique: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Necklace | Department: Unisex Adults |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Main Stone Shape: Square | Base Metal: Gold |
| Theme: Beauty | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No | Handmade: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Width Of chain |
4mm (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 21-23 Grams |
| Weight of 22" Chain | 23.5-25.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 26-28 Grams |
| Weight of 26" Chain | 28-30 Grams |
| Weight of 28" Chain | 30-32 Grams |
| Weight of charm |
7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Length of charm | 2-2.5 Inches (approx.) |
Original: $3,638.25
-65%$3,638.25
$1,273.39More Images







10k Solid Rope Chain Eagle Anchor Charm Set 4mm 20"-28" Necklace Gold Yellow
| Antique: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Necklace | Department: Unisex Adults |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Main Stone Shape: Square | Base Metal: Gold |
| Theme: Beauty | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No | Handmade: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Width Of chain |
4mm (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 21-23 Grams |
| Weight of 22" Chain | 23.5-25.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 26-28 Grams |
| Weight of 26" Chain | 28-30 Grams |
| Weight of 28" Chain | 30-32 Grams |
| Weight of charm |
7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Length of charm | 2-2.5 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Main Stone Color: White/Colorless | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Brand: GoldenLinQ |
| Type: Necklace | Department: Unisex Adults |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Main Stone Shape: Square | Base Metal: Gold |
| Theme: Beauty | Style: Chain,Charm,Pendant |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No | Handmade: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Width Of chain |
4mm (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 21-23 Grams |
| Weight of 22" Chain | 23.5-25.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 26-28 Grams |
| Weight of 26" Chain | 28-30 Grams |
| Weight of 28" Chain | 30-32 Grams |
| Weight of charm |
7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Length of charm | 2-2.5 Inches (approx.) |























