
10k Solid Rope Chain Eagle Anchor Charm Set 4mm 18"-30" Necklace Gold Pendant
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-30" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Square |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 4mm approx. | Type: Chain |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty,Religious | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 7-9 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 18-20 Grams |
| Weight of 20" Chain | 20-22 Grams |
| Weight of 22" Chain | 22-24 Grams |
| Weight of 24" Chain | 24.5-26.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 26.5-28.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
28.5-30.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
31-33 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 2-2.5 Inches (approx.) |
More Images







10k Solid Rope Chain Eagle Anchor Charm Set 4mm 18"-30" Necklace Gold Pendant
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-30" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Square |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 4mm approx. | Type: Chain |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty,Religious | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 7-9 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 18-20 Grams |
| Weight of 20" Chain | 20-22 Grams |
| Weight of 22" Chain | 22-24 Grams |
| Weight of 24" Chain | 24.5-26.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 26.5-28.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
28.5-30.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
31-33 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 2-2.5 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-30" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Square |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 4mm approx. | Type: Chain |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty,Religious | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenlinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 7-9 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 18-20 Grams |
| Weight of 20" Chain | 20-22 Grams |
| Weight of 22" Chain | 22-24 Grams |
| Weight of 24" Chain | 24.5-26.5 Grams |
| Weight of 26" Chain | 26.5-28.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
28.5-30.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
31-33 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 2-2.5 Inches (approx.) |























