
10k Solid Rope Chain 2mm Saint Jude Pendant Charm Necklace SET 18-22" Ladies
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Closure: Lobster |
| Occasion: Casual | Main Stone Color: White/Colorless |
| Item Length: 18 - 22 in | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in - 22 in | Vintage: No |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: 10K Yellow Gold Rope | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Sizable: Yes | Material: 10K Yellow Gold |
| Modified Item: No | Certification: 10K yellow gold |
| Brand: globalwatches10 | 10K corss only or: 18" 20" 22" |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 5.5-6.5 Grams |
| Weight 20" Chain Only |
6-7 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 7-8 Grams |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Width of Chain |
2mm |
| Length of Pendant | 1-2 inches (approx.) |
| Weight of pendant | 2-3 Grams (approx.) |
Original: $1,097.25
-65%$1,097.25
$384.04More Images







10k Solid Rope Chain 2mm Saint Jude Pendant Charm Necklace SET 18-22" Ladies
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Closure: Lobster |
| Occasion: Casual | Main Stone Color: White/Colorless |
| Item Length: 18 - 22 in | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in - 22 in | Vintage: No |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: 10K Yellow Gold Rope | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Sizable: Yes | Material: 10K Yellow Gold |
| Modified Item: No | Certification: 10K yellow gold |
| Brand: globalwatches10 | 10K corss only or: 18" 20" 22" |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 5.5-6.5 Grams |
| Weight 20" Chain Only |
6-7 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 7-8 Grams |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Width of Chain |
2mm |
| Length of Pendant | 1-2 inches (approx.) |
| Weight of pendant | 2-3 Grams (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Closure: Lobster |
| Occasion: Casual | Main Stone Color: White/Colorless |
| Item Length: 18 - 22 in | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in - 22 in | Vintage: No |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: 10K Yellow Gold Rope | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Sizable: Yes | Material: 10K Yellow Gold |
| Modified Item: No | Certification: 10K yellow gold |
| Brand: globalwatches10 | 10K corss only or: 18" 20" 22" |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 5.5-6.5 Grams |
| Weight 20" Chain Only |
6-7 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 7-8 Grams |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Width of Chain |
2mm |
| Length of Pendant | 1-2 inches (approx.) |
| Weight of pendant | 2-3 Grams (approx.) |























