
10k Solid Rope Chain 2mm Jesus Head Pendant Charm Necklace SET 18-22 in Ladies
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Closure: Lobster |
| Occasion: Casual | Item Length: 18 - 22 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in - 22 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: globalwatches10 |
| 10K corss only or: 18" 20" 22" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 5.5-6.5 Grams |
| Weight 20" Chain Only |
6-7 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 7-8 Grams |
| Main Stone | No Stone |
| Width of Chain |
2mm |
| Length of Pendant | 0.5-1.5 inches (approx.) |
| Weight of pendant | 1-2 Grams (approx.) |
Original: $981.75
-65%$981.75
$343.61More Images








10k Solid Rope Chain 2mm Jesus Head Pendant Charm Necklace SET 18-22 in Ladies
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Closure: Lobster |
| Occasion: Casual | Item Length: 18 - 22 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in - 22 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: globalwatches10 |
| 10K corss only or: 18" 20" 22" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 5.5-6.5 Grams |
| Weight 20" Chain Only |
6-7 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 7-8 Grams |
| Main Stone | No Stone |
| Width of Chain |
2mm |
| Length of Pendant | 0.5-1.5 inches (approx.) |
| Weight of pendant | 1-2 Grams (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Closure: Lobster |
| Occasion: Casual | Item Length: 18 - 22 in |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in - 22 in |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: globalwatches10 |
| 10K corss only or: 18" 20" 22" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 5.5-6.5 Grams |
| Weight 20" Chain Only |
6-7 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 7-8 Grams |
| Main Stone | No Stone |
| Width of Chain |
2mm |
| Length of Pendant | 0.5-1.5 inches (approx.) |
| Weight of pendant | 1-2 Grams (approx.) |























