
10K Solid Gold Miami Cuban Chain SET Diamond Plug Charm 18"-26" 2.5mm Necklace
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Shape: Miami Cuban | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: White/Colorless |
| Gender: Unisex | Item Length: 18"-26" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-26" |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Miami Cuban |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 0.54 CT (approx) | Modified Item: No |
| Certification: Globalwatches10! | Brand: Globalwatches10! |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 9-11 Grams | |
| Weight 20" Chain Only | 10-11 Grams | |
| Weight 22" Chain Only | 11-12 Grams | |
| Weight 24" Chain Only | 12-13 Grams | |
| Weight 26" Chain Only | 13-14 Grams | |
| Length of Charm | 1.5"-2.5" inches | |
| Diamond Carat of Charm | 0.54 CT (approx) |
Original: $1,650.78
-65%$1,650.78
$577.77More Images






10K Solid Gold Miami Cuban Chain SET Diamond Plug Charm 18"-26" 2.5mm Necklace
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Shape: Miami Cuban | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: White/Colorless |
| Gender: Unisex | Item Length: 18"-26" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-26" |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Miami Cuban |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 0.54 CT (approx) | Modified Item: No |
| Certification: Globalwatches10! | Brand: Globalwatches10! |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 9-11 Grams | |
| Weight 20" Chain Only | 10-11 Grams | |
| Weight 22" Chain Only | 11-12 Grams | |
| Weight 24" Chain Only | 12-13 Grams | |
| Weight 26" Chain Only | 13-14 Grams | |
| Length of Charm | 1.5"-2.5" inches | |
| Diamond Carat of Charm | 0.54 CT (approx) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Shape: Miami Cuban | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: White/Colorless |
| Gender: Unisex | Item Length: 18"-26" |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-26" |
| Vintage: No | Main Stone: Diamond |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Miami Cuban |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Yellow |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 0.54 CT (approx) | Modified Item: No |
| Certification: Globalwatches10! | Brand: Globalwatches10! |
| Type: Chain | Metal Purity: 10k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Solid Yellow Gold | |
|---|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 9-11 Grams | |
| Weight 20" Chain Only | 10-11 Grams | |
| Weight 22" Chain Only | 11-12 Grams | |
| Weight 24" Chain Only | 12-13 Grams | |
| Weight 26" Chain Only | 13-14 Grams | |
| Length of Charm | 1.5"-2.5" inches | |
| Diamond Carat of Charm | 0.54 CT (approx) |























