
10K Solid Figaro Link Chain Necklace Yellow Gold 6mm 24" 26" 10kt
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: casual | Gender: Male Female |
| Item Length: 24" 26" | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 24" 26" | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Figaro Link |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Width: 6mm |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K Yellow Gold | Brand: globalwatches10 |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 24" | 22.5-23.5 Grams |
| Weight 26" | 29-30 Grams |
| Width Of Chain | 6mm (approx.) |
| Lock | Lobster |
Original: $2,772.00
-65%$2,772.00
$970.20More Images








10K Solid Figaro Link Chain Necklace Yellow Gold 6mm 24" 26" 10kt
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: casual | Gender: Male Female |
| Item Length: 24" 26" | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 24" 26" | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Figaro Link |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Width: 6mm |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K Yellow Gold | Brand: globalwatches10 |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 24" | 22.5-23.5 Grams |
| Weight 26" | 29-30 Grams |
| Width Of Chain | 6mm (approx.) |
| Lock | Lobster |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: casual | Gender: Male Female |
| Item Length: 24" 26" | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 24" 26" | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Figaro Link |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Width: 6mm |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K Yellow Gold | Brand: globalwatches10 |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 24" | 22.5-23.5 Grams |
| Weight 26" | 29-30 Grams |
| Width Of Chain | 6mm (approx.) |
| Lock | Lobster |























