
10K Solid Figaro Link Chain Necklace Yellow Gold 3mm 18" 20" 22" 10kt
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: casual | Gender: Male Female |
| Item Length: 18" 20" 22" | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18" 20" 22" | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Figaro Link |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Width: 3mm |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K Yellow Gold | Brand: globalwatches10 |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" | 5-5.5 Grams |
| Weight 20" | 5.5-6 Grams |
| Weight 22" | 6-6.5 Grams |
| Width Of Chain | 3mm (approx) |
| Lock | Lobster |
More Images







10K Solid Figaro Link Chain Necklace Yellow Gold 3mm 18" 20" 22" 10kt
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: casual | Gender: Male Female |
| Item Length: 18" 20" 22" | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18" 20" 22" | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Figaro Link |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Width: 3mm |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K Yellow Gold | Brand: globalwatches10 |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" | 5-5.5 Grams |
| Weight 20" | 5.5-6 Grams |
| Weight 22" | 6-6.5 Grams |
| Width Of Chain | 3mm (approx) |
| Lock | Lobster |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: casual | Gender: Male Female |
| Item Length: 18" 20" 22" | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18" 20" 22" | Vintage: No |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Figaro Link |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Width: 3mm |
| Handmade: No | Chain Type: Figaro |
| Color: Gold | Sizable: Yes |
| Material: Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K Yellow Gold | Brand: globalwatches10 |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" | 5-5.5 Grams |
| Weight 20" | 5.5-6 Grams |
| Weight 22" | 6-6.5 Grams |
| Width Of Chain | 3mm (approx) |
| Lock | Lobster |























