
10k Royal Monaco Cuban Link Necklace Chain 9mm 24" REAL Yellow Gold
| Pendant Shape: Link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: No stone | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 24 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Monaco | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 9 mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Curb Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 33-35 Grams | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Length: 24 Inch | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Original: $4,042.50
-65%$4,042.50
$1,414.88More Images







10k Royal Monaco Cuban Link Necklace Chain 9mm 24" REAL Yellow Gold
| Pendant Shape: Link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: No stone | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 24 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Monaco | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 9 mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Curb Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 33-35 Grams | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Length: 24 Inch | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Link | Antique: No |
| Closure: Box | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: No stone | Gender: Male |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 24 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Chain Style: Monaco | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Width: 9 mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Curb Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Excellent |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Weight: 33-35 Grams | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Length: 24 Inch | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)























