
10k Rope Chain Nugget Last Supper Charm Necklace Pendant Set 2mm 18"-24" Gold
| Pendant Shape: Round | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in - 24 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
2-3 grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain Only | 4-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 4.5-5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 5.5-6 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 2mm (approx.) |
| Length of charm | 1-1.5 Inches(approx.) |
Original: $942.23
-65%$942.23
$329.78More Images







10k Rope Chain Nugget Last Supper Charm Necklace Pendant Set 2mm 18"-24" Gold
| Pendant Shape: Round | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in - 24 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
2-3 grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain Only | 4-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 4.5-5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 5.5-6 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 2mm (approx.) |
| Length of charm | 1-1.5 Inches(approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Round | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Metal: Yellow Gold |
| Necklace Length: 18 in - 24 in | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Rope | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
2-3 grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain Only | 4-4.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 4.5-5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 5.5-6 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 2mm (approx.) |
| Length of charm | 1-1.5 Inches(approx.) |























