
10k Milano Chain Nugget Last Supper Charm Necklace Pendant Set 5mm 20"-28" Gold
| Pendant Shape: Round | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in - 28 in |
| Certification: Goldbar Jewelers | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 9.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 10.5-12.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 11.5-13.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 12.5-14.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 13.5-15.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 2 Inches(approx.) |
Original: $2,622.48
-65%$2,622.48
$917.87More Images







10k Milano Chain Nugget Last Supper Charm Necklace Pendant Set 5mm 20"-28" Gold
| Pendant Shape: Round | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in - 28 in |
| Certification: Goldbar Jewelers | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 9.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 10.5-12.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 11.5-13.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 12.5-14.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 13.5-15.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 2 Inches(approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Round | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Material: Gold |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 20 in - 28 in |
| Certification: Goldbar Jewelers | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Brand: Goldbar Jewelers |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Yellow Gold |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of Charm |
7.5-8.5 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain Only | 9.5-11.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain Only | 10.5-12.5 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain Only | 11.5-13.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain Only | 12.5-14.5 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain Only | 13.5-15.5 Grams (approx.) |
| Width Of chain | 5mm (approx.) |
| Length of charm | 2 Inches(approx.) |























