
10k Miami Cuban Chain Nugget Heart Charm Set 4mm 18"-28" Necklace Yellow Gold
| Pendant Shape: Heart | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: no stone | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Gold |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 4mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3-4 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 6.5-7.5 Grams |
| Weight of 20" Chain | 7.5-8.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 8-9 Grams |
| Weight of 24" Chain | 9-10 Grams |
| Weight of 26" Chain | 9.5-10.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
10.5-11.5 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |
Original: $1,328.25
-65%$1,328.25
$464.89More Images







10k Miami Cuban Chain Nugget Heart Charm Set 4mm 18"-28" Necklace Yellow Gold
| Pendant Shape: Heart | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: no stone | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Gold |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 4mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3-4 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 6.5-7.5 Grams |
| Weight of 20" Chain | 7.5-8.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 8-9 Grams |
| Weight of 24" Chain | 9-10 Grams |
| Weight of 26" Chain | 9.5-10.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
10.5-11.5 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Heart | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: no stone | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: Miami Cuban Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Material: 10k Gold |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 4mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 3-4 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 6.5-7.5 Grams |
| Weight of 20" Chain | 7.5-8.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 8-9 Grams |
| Weight of 24" Chain | 9-10 Grams |
| Weight of 26" Chain | 9.5-10.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
10.5-11.5 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1-2 Inches (approx.) |























