
10k Miami Cuban Chain Diamond P Initial Charm Set 4mm 18"-28" Necklace Gold
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in |
| Main Stone: Diamond | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Miami Cuban Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Material: 10k Gold | Total Carat Weight: 0.34 CT (approx) |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 4mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Main Stone | Diamond |
|---|---|
| Diamond Carat of charm | 0.34 CT (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 6.5-7.5 Grams |
| Weight of 20" Chain | 7.5-8.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 8-9 Grams |
| Weight of 24" Chain | 9-10 Grams |
| Weight of 26" Chain | 9.5-10.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
10.5-11.5 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1-1.5 Inches (approx.) |
Original: $1,273.13
-65%$1,273.13
$445.60More Images







10k Miami Cuban Chain Diamond P Initial Charm Set 4mm 18"-28" Necklace Gold
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in |
| Main Stone: Diamond | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Miami Cuban Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Material: 10k Gold | Total Carat Weight: 0.34 CT (approx) |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 4mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Main Stone | Diamond |
|---|---|
| Diamond Carat of charm | 0.34 CT (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 6.5-7.5 Grams |
| Weight of 20" Chain | 7.5-8.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 8-9 Grams |
| Weight of 24" Chain | 9-10 Grams |
| Weight of 26" Chain | 9.5-10.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
10.5-11.5 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1-1.5 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Asymmetrical | Antique: No |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in, 26 in,28 in |
| Main Stone: Diamond | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Miami Cuban Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Cuban Link | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Material: 10k Gold | Total Carat Weight: 0.34 CT (approx) |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 4mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Main Stone | Diamond |
|---|---|
| Diamond Carat of charm | 0.34 CT (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 6.5-7.5 Grams |
| Weight of 20" Chain | 7.5-8.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 8-9 Grams |
| Weight of 24" Chain | 9-10 Grams |
| Weight of 26" Chain | 9.5-10.5 Grams |
| Weight of 28" Chain |
10.5-11.5 Grams |
| Width Of chain | 4mm (approx.) |
| Length of charm | 1-1.5 Inches (approx.) |























