
10K Ladies Men's Byzantine Chain Necklace Yellow Gold 5 mm 22 Inch Lobster Lock
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Clasp: Lobster Lock |
| Total Weight: 19 - 20 Grams ( approx ) | Lot: No |
| Modified Item: No | Occasion: Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 5 mm ( approx ) | Cut Grade: Very Good |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Chain Length: 22 Inches | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Byzantine Style Chain | Gender: Men's & Ladies |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Metal Purity: 10k | Type: Necklace |
| Weight | 19 - 20 Grams (approx) |
|---|---|
| Length | 22 Inch |
| Width | 5 mm |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Men's & Ladies |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $2,310.00
-65%$2,310.00
$808.50More Images





10K Ladies Men's Byzantine Chain Necklace Yellow Gold 5 mm 22 Inch Lobster Lock
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Clasp: Lobster Lock |
| Total Weight: 19 - 20 Grams ( approx ) | Lot: No |
| Modified Item: No | Occasion: Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 5 mm ( approx ) | Cut Grade: Very Good |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Chain Length: 22 Inches | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Byzantine Style Chain | Gender: Men's & Ladies |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Metal Purity: 10k | Type: Necklace |
| Weight | 19 - 20 Grams (approx) |
|---|---|
| Length | 22 Inch |
| Width | 5 mm |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Men's & Ladies |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Personalize: No | Handmade: No |
| Metal: Yellow Gold | Clasp: Lobster Lock |
| Total Weight: 19 - 20 Grams ( approx ) | Lot: No |
| Modified Item: No | Occasion: Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Vintage: No | Era: Undated |
| Width: 5 mm ( approx ) | Cut Grade: Very Good |
| Country/Region of Manufacture: United States | Material: Gold |
| Customized: No | Main Stone: No Stone |
| Chain Length: 22 Inches | Brand: My Elite Jeweler |
| Style: Byzantine Style Chain | Gender: Men's & Ladies |
| Country of Origin: United States | Antique: No |
| Color: Gold | Signed: Yes |
| Metal Purity: 10k | Type: Necklace |
| Weight | 19 - 20 Grams (approx) |
|---|---|
| Length | 22 Inch |
| Width | 5 mm |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Men's & Ladies |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























