
10k Hollow Rope Chain Pharaoh Head Charm Necklace Set 9mm 20"-30" Gold Real
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 9mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 23.5-25.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 26-28 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 28.5-30.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 31-33 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 33.5-35.5 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 35.5-37.5 Grams (approx.) |
| MMM | |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |
10k Hollow Rope Chain Pharaoh Head Charm Necklace Set 9mm 20"-30" Gold Real
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 9mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 23.5-25.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 26-28 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 28.5-30.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 31-33 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 33.5-35.5 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 35.5-37.5 Grams (approx.) |
| MMM | |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Main Stone Shape: Round | Chain Style: Rope Link |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Gold | Features: Nickel-Free |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Modified Item: No |
| Brand: Gold and Diamond | Width of Chain: 9mm approx. |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
| Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 10-12 Grams (approx.) |
| Weight of 20" Chain | 23.5-25.5 Grams (approx.) |
| Weight of 22" Chain | 26-28 Grams (approx.) |
| Weight of 24" Chain | 28.5-30.5 Grams (approx.) |
| Weight of 26" Chain | 31-33 Grams (approx.) |
| Weight of 28" Chain | 33.5-35.5 Grams (approx.) |
| Weight of 30" Chain | 35.5-37.5 Grams (approx.) |
| MMM | |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Length of charm | 2-3 Inches (approx.) |























