
10k 2.5mm Rope Chain P Initial Alphabet Pendant 16"-28" Gold Set Charm Necklace
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Closure: Lobster |
| Occasion: Casual | Main Stone Color: White/Colorless |
| Item Length: 16in - 28 in | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Vintage: No |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: 10karatgold |
| 10K corss only or: 16" 18" 20" 22" 24" 26" 28" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
10karatgold
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Weight 16" Chain Only | 2.2-2.6 Grams |
| Weight 18" Chain Only | 2.5-3 Grams |
| Weight 20" Chain Only | 2.8-3.4 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 3.2-3.6 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 3.5-3.9 Grams |
| Weight 26" Chain Only | 3.8-4.2 Grams |
| Weight 28" Chain Only | 4-4.5 Grams |
| Length of the pendant | 1 inch (approx.) |
| Width Of Chain | 2.5mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 0.6-1 Grams ( approx.) |
Original: $474.59
-65%$474.59
$166.11More Images








10k 2.5mm Rope Chain P Initial Alphabet Pendant 16"-28" Gold Set Charm Necklace
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Closure: Lobster |
| Occasion: Casual | Main Stone Color: White/Colorless |
| Item Length: 16in - 28 in | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Vintage: No |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: 10karatgold |
| 10K corss only or: 16" 18" 20" 22" 24" 26" 28" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
10karatgold
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Weight 16" Chain Only | 2.2-2.6 Grams |
| Weight 18" Chain Only | 2.5-3 Grams |
| Weight 20" Chain Only | 2.8-3.4 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 3.2-3.6 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 3.5-3.9 Grams |
| Weight 26" Chain Only | 3.8-4.2 Grams |
| Weight 28" Chain Only | 4-4.5 Grams |
| Length of the pendant | 1 inch (approx.) |
| Width Of Chain | 2.5mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 0.6-1 Grams ( approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Closure: Lobster |
| Occasion: Casual | Main Stone Color: White/Colorless |
| Item Length: 16in - 28 in | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Vintage: No |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: 10karatgold |
| 10K corss only or: 16" 18" 20" 22" 24" 26" 28" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
10karatgold
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Weight 16" Chain Only | 2.2-2.6 Grams |
| Weight 18" Chain Only | 2.5-3 Grams |
| Weight 20" Chain Only | 2.8-3.4 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 3.2-3.6 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 3.5-3.9 Grams |
| Weight 26" Chain Only | 3.8-4.2 Grams |
| Weight 28" Chain Only | 4-4.5 Grams |
| Length of the pendant | 1 inch (approx.) |
| Width Of Chain | 2.5mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 0.6-1 Grams ( approx.) |























