
10k 2.5mm Rope Chain Last Supper Pendant 18"28" Gold Set Charm Necklace
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Square | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Item Length: 18 - 28 in | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: 10K Yellow Gold Rope | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Sizable: Yes | Material: 10K Yellow Gold |
| Modified Item: No | Certification: 10K yellow gold |
| Brand: globalwatches10 | 10K corss only or: 18" 20" 22" 24" 26" 28" |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty,Religious | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 2.6-2.8 Grams |
| Weight 20" Chain Only | 2.8-3.4 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 3.2-3.6 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 3.4-3.8 Grams |
| Weight 26" Chain Only | 3.8-4.2 Grams |
| Weight 28" Chain Only | 4-4.4 Grams |
| Length of the pendant | 0.5-1 inches |
| Width Of Chain | 2.5mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 1-2 Grams ( approx.) |
Original: $554.40
-65%$554.40
$194.04More Images







10k 2.5mm Rope Chain Last Supper Pendant 18"28" Gold Set Charm Necklace
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Square | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Item Length: 18 - 28 in | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: 10K Yellow Gold Rope | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Sizable: Yes | Material: 10K Yellow Gold |
| Modified Item: No | Certification: 10K yellow gold |
| Brand: globalwatches10 | 10K corss only or: 18" 20" 22" 24" 26" 28" |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty,Religious | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 2.6-2.8 Grams |
| Weight 20" Chain Only | 2.8-3.4 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 3.2-3.6 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 3.4-3.8 Grams |
| Weight 26" Chain Only | 3.8-4.2 Grams |
| Weight 28" Chain Only | 4-4.4 Grams |
| Length of the pendant | 0.5-1 inches |
| Width Of Chain | 2.5mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 1-2 Grams ( approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Square | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Item Length: 18 - 28 in | Metal: Yellow Gold |
| Gender: Unisex | Vintage: No |
| Personalize: No | Department: Unisex Adult |
| Chain Style: 10K Yellow Gold Rope | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Number of Gemstones: 0 | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Sizable: Yes | Material: 10K Yellow Gold |
| Modified Item: No | Certification: 10K yellow gold |
| Brand: globalwatches10 | 10K corss only or: 18" 20" 22" 24" 26" 28" |
| Type: Necklace | Metal Purity: 10k |
| Customized: No | Era: Undated |
| Theme: Beauty,Religious | Country/Region of Manufacture: United States |
| Wholesale: No | Country of Origin: United States |
Globalwatches10
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" Chain Only | 2.6-2.8 Grams |
| Weight 20" Chain Only | 2.8-3.4 Grams |
| Weight 22" Chain Only | 3.2-3.6 Grams |
| Weight 24" Chain Only | 3.4-3.8 Grams |
| Weight 26" Chain Only | 3.8-4.2 Grams |
| Weight 28" Chain Only | 4-4.4 Grams |
| Length of the pendant | 0.5-1 inches |
| Width Of Chain | 2.5mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 1-2 Grams ( approx.) |























