
10k 2.5mm Rope Chain Eagle Pendant 18"-30" Yellow Gold Set Charm Necklace
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Item Length: 18 - 30 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: GoldenLinQ |
| 10K corss only or: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty,Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" | 2.6-3 Grams |
| Weight 20" | 2.9-3.4 Grams |
| Weight 22" | 3.2-3.6 Grams |
| Weight 24" | 3.6-4.0 Grams |
| Weight 26" | 3.8-4.4 Grams |
| Weight 28" | 4.2-4.6 Grams |
| Weight 30" | 4.5-5.0 Grams |
| Width Of Chain | 2.5mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 1-2 Grams ( approx.) |
Original: $577.50
-65%$577.50
$202.12More Images







10k 2.5mm Rope Chain Eagle Pendant 18"-30" Yellow Gold Set Charm Necklace
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Item Length: 18 - 30 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: GoldenLinQ |
| 10K corss only or: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty,Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" | 2.6-3 Grams |
| Weight 20" | 2.9-3.4 Grams |
| Weight 22" | 3.2-3.6 Grams |
| Weight 24" | 3.6-4.0 Grams |
| Weight 26" | 3.8-4.4 Grams |
| Weight 28" | 4.2-4.6 Grams |
| Weight 30" | 4.5-5.0 Grams |
| Width Of Chain | 2.5mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 1-2 Grams ( approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Number of Diamonds: 0 |
| Pendant Shape: Asymmetrical | Occasion: Casual,Anniversary,Birthday,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day |
| Item Length: 18 - 30 in | Metal: Yellow Gold |
| Vintage: No | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Chain Style: 10K Yellow Gold Rope |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Chain,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Number of Gemstones: 0 |
| Handmade: No | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Color: Gold |
| Cut Grade: Excellent | Sizable: Yes |
| Material: 10K Yellow Gold | Modified Item: No |
| Certification: 10K yellow gold | Brand: GoldenLinQ |
| 10K corss only or: 18" 20" 22" 24" 26" 28" 30" | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty,Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Wholesale: No |
| Country of Origin: United States |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 10K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight 18" | 2.6-3 Grams |
| Weight 20" | 2.9-3.4 Grams |
| Weight 22" | 3.2-3.6 Grams |
| Weight 24" | 3.6-4.0 Grams |
| Weight 26" | 3.8-4.4 Grams |
| Weight 28" | 4.2-4.6 Grams |
| Weight 30" | 4.5-5.0 Grams |
| Width Of Chain | 2.5mm (approx.) |
| Weight of the pendant | 1-2 Grams ( approx.) |























