
10 KT Yellow Gold Byzantine Box Chain Necklace 5mm 24 Inch Lobster Lock REAL 10K
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Byzantine |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Customized: No | Color: Gold |
| Item Length: 24 in | Metal Purity: 10k |
| Closure: Lobster | Sizable: Yes |
| Brand: My Elite Jeweler | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Antique: No | Vintage: No |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Mother's Day,Wedding |
| Era: Undated | length: 24 in |
| Country/Region of Manufacture: United States | Cut Grade: Excellent |
| Weight | 21 - 23 Grams (approx.) |
|---|---|
| Length | 24 Inch |
| Width | 5 mm |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Mens |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $2,656.50
-65%$2,656.50
$929.77More Images





10 KT Yellow Gold Byzantine Box Chain Necklace 5mm 24 Inch Lobster Lock REAL 10K
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Byzantine |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Customized: No | Color: Gold |
| Item Length: 24 in | Metal Purity: 10k |
| Closure: Lobster | Sizable: Yes |
| Brand: My Elite Jeweler | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Antique: No | Vintage: No |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Mother's Day,Wedding |
| Era: Undated | length: 24 in |
| Country/Region of Manufacture: United States | Cut Grade: Excellent |
| Weight | 21 - 23 Grams (approx.) |
|---|---|
| Length | 24 Inch |
| Width | 5 mm |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Mens |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Department: Men | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Chain Type: Byzantine |
| Personalize: No | Type: Necklace |
| Customized: No | Color: Gold |
| Item Length: 24 in | Metal Purity: 10k |
| Closure: Lobster | Sizable: Yes |
| Brand: My Elite Jeweler | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Antique: No | Vintage: No |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day,Mother's Day,Wedding |
| Era: Undated | length: 24 in |
| Country/Region of Manufacture: United States | Cut Grade: Excellent |
| Weight | 21 - 23 Grams (approx.) |
|---|---|
| Length | 24 Inch |
| Width | 5 mm |
| Clasp | Lobster Lock |
| Gender | Mens |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























