
Real 18k Yellow Gold Rope Chain ladies Necklace 2mm 16 Inch Choker Solid 18kt
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 16 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Solid |
| Width: 2 mm | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Weight: 7 Grams (approx.) | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 18k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: Italy | UPC: Does not apply |
Original: $1,011.35
-65%$1,011.35
$353.97More Images









Real 18k Yellow Gold Rope Chain ladies Necklace 2mm 16 Inch Choker Solid 18kt
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 16 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Solid |
| Width: 2 mm | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Weight: 7 Grams (approx.) | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 18k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: Italy | UPC: Does not apply |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 16 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant/Locket Type: Link | Style: Chain |
| Base Metal: Yellow Gold | Features: Solid |
| Width: 2 mm | Chain Type: Rope |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Weight: 7 Grams (approx.) | Certification: My Elite Jeweler |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Necklace |
| Metal Purity: 18k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: Italy | UPC: Does not apply |























