
Real 14kt Gold Bracelet Miami Cuban Link 11mm 9" Inch Box Lock, Mens 14k STRONG
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 9 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Style: cuban link | Base Metal: Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Sizable: No |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Weight: 26-28 grams | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| width: 11 mm | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $4,116.00
-65%$4,116.00
$1,440.60More Images








Real 14kt Gold Bracelet Miami Cuban Link 11mm 9" Inch Box Lock, Mens 14k STRONG
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 9 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Style: cuban link | Base Metal: Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Sizable: No |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Weight: 26-28 grams | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| width: 11 mm | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Box |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: Yellow |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 9 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Men |
| Style: cuban link | Base Metal: Gold |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Yellow | Sizable: No |
| Material: Gold | Certification: My Elite Jeweler |
| Weight: 26-28 grams | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Customized: No | Era: Undated |
| width: 11 mm | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























