
Real 14kt Gold Bracelet Miami Cuban Link 11mm 7.5"Inch Box Lock, Mens 14k STRONG
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: cuban link | Base Metal: Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Weight: 22-24 grams |
| width: 11 mm | Personalize: No |
| Type: Bracelet | Cut Grade: Very Good |
| Main Stone Color: Yellow | Customized: No |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Vintage: No | Item Length: 7.5 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Sizable: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $3,528.00
-65%$3,528.00
$1,234.80More Images








Real 14kt Gold Bracelet Miami Cuban Link 11mm 7.5"Inch Box Lock, Mens 14k STRONG
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: cuban link | Base Metal: Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Weight: 22-24 grams |
| width: 11 mm | Personalize: No |
| Type: Bracelet | Cut Grade: Very Good |
| Main Stone Color: Yellow | Customized: No |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Vintage: No | Item Length: 7.5 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Sizable: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Handmade: No | Country of Origin: United States |
| Country/Region of Manufacture: United States | Department: Men |
| Style: cuban link | Base Metal: Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Certification: My Elite Jeweler |
| Material: Gold | Weight: 22-24 grams |
| width: 11 mm | Personalize: No |
| Type: Bracelet | Cut Grade: Very Good |
| Main Stone Color: Yellow | Customized: No |
| Antique: No | Color: Yellow |
| Vintage: No | Item Length: 7.5 in |
| Metal Purity: 14k | Signed: Yes |
| Closure: Box | Main Stone: No Stone |
| Sizable: No | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Brand: My Elite Jeweler | Metal: Yellow Gold |
| Era: Undated |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























