
Real 14k Yellow Gold Jesus Crucifix Nugget Cross Charm Pendant 1.5" inch
| Country of Origin: United States | Department: Unisex Adults |
| Weight: 2.2 Grams (approx.) | Gender: Unisex |
| Personalize: No | Type: Pendant |
| Secondary Stone: Cubic Zirconia | Customized: No |
| Main Stone Color: Gold | Color: Gold |
| Vintage: No | Signed: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: Goldbar Jeweler |
| Era: Undated | Main Stone Shape: Round |
| Pendant Shape: Cross | Handmade: No |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: Goldbar Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Hip Hop,Religious |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 1.5 in (approx.) |
| Metal Purity: 14k | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Sizable: No | Metal: Yellow Gold |
| Search Keyword: 394156655463 |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $441.00
-65%$441.00
$154.35More Images






Real 14k Yellow Gold Jesus Crucifix Nugget Cross Charm Pendant 1.5" inch
| Country of Origin: United States | Department: Unisex Adults |
| Weight: 2.2 Grams (approx.) | Gender: Unisex |
| Personalize: No | Type: Pendant |
| Secondary Stone: Cubic Zirconia | Customized: No |
| Main Stone Color: Gold | Color: Gold |
| Vintage: No | Signed: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: Goldbar Jeweler |
| Era: Undated | Main Stone Shape: Round |
| Pendant Shape: Cross | Handmade: No |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: Goldbar Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Hip Hop,Religious |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 1.5 in (approx.) |
| Metal Purity: 14k | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Sizable: No | Metal: Yellow Gold |
| Search Keyword: 394156655463 |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin: United States | Department: Unisex Adults |
| Weight: 2.2 Grams (approx.) | Gender: Unisex |
| Personalize: No | Type: Pendant |
| Secondary Stone: Cubic Zirconia | Customized: No |
| Main Stone Color: Gold | Color: Gold |
| Vintage: No | Signed: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Brand: Goldbar Jeweler |
| Era: Undated | Main Stone Shape: Round |
| Pendant Shape: Cross | Handmade: No |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: Goldbar Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty,Hip Hop,Religious |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 1.5 in (approx.) |
| Metal Purity: 14k | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Sizable: No | Metal: Yellow Gold |
| Search Keyword: 394156655463 |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























