
Real 14k Yellow Gold Jesus Anchor Charm Pendant &Miami Cuban Link Chain Necklace
| Pendant Shape: Anchor | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in , 26 in, 28 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant Weight: 2-3 Grams | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Rope | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: Goldbar Jewelers |
| Brand: Goldbar Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $1,396.50
-65%$1,396.50
$488.77More Images







Real 14k Yellow Gold Jesus Anchor Charm Pendant &Miami Cuban Link Chain Necklace
| Pendant Shape: Anchor | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in , 26 in, 28 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant Weight: 2-3 Grams | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Rope | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: Goldbar Jewelers |
| Brand: Goldbar Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Anchor | Closure: Lobster |
| Occasion: Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: No Stone | Necklace Length: 18 in, 20 in, 22 in, 24 in , 26 in, 28 in |
| Main Stone: No Stone | Personalize: No |
| Pendant Weight: 2-3 Grams | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Rope | Base Metal: Yellow Gold |
| Chain Type: Cuban Link | Seller Warranty: Yes |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Color: Gold | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: Goldbar Jewelers |
| Brand: Goldbar Jewelers | Type: Necklace |
| Metal Purity: 10k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























