
Real 14k Yellow Gold Eagle Anchor Charm Pendant 14kt Gold
| Country of Origin: United States | Department: Men |
| Gender: Male | Weight: 8.1 grams(approx.) |
| Search Keyword: 394155396648 | Personalize: No |
| Type: Pendant | Secondary Stone: No Stone |
| Customized: No | Main Stone Color: White |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Brand: Anchor | Era: Undated |
| Main Stone Shape: Round | Handmade: No |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: Goldbar Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 2.1 in |
| Metal Purity: 14k | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Sizable: No | Main Stone Creation: Lab-Created |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $1,323.00
-65%$1,323.00
$463.05More Images





Real 14k Yellow Gold Eagle Anchor Charm Pendant 14kt Gold
| Country of Origin: United States | Department: Men |
| Gender: Male | Weight: 8.1 grams(approx.) |
| Search Keyword: 394155396648 | Personalize: No |
| Type: Pendant | Secondary Stone: No Stone |
| Customized: No | Main Stone Color: White |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Brand: Anchor | Era: Undated |
| Main Stone Shape: Round | Handmade: No |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: Goldbar Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 2.1 in |
| Metal Purity: 14k | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Sizable: No | Main Stone Creation: Lab-Created |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin: United States | Department: Men |
| Gender: Male | Weight: 8.1 grams(approx.) |
| Search Keyword: 394155396648 | Personalize: No |
| Type: Pendant | Secondary Stone: No Stone |
| Customized: No | Main Stone Color: White |
| Color: Gold | Vintage: No |
| Signed: Yes | Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Valentine's Day |
| Brand: Anchor | Era: Undated |
| Main Stone Shape: Round | Handmade: No |
| Country/Region of Manufacture: United States | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Certification: Goldbar Jeweler |
| Material: Gold | Theme: Beauty |
| Pendant/Locket Type: Charm | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Necklace Length: 2.1 in |
| Metal Purity: 14k | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Sizable: No | Main Stone Creation: Lab-Created |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























