
Real 14k Yellow Gold Diamond Cut Cross Charm Pendant For Mens 14kt Cross, New
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: Gold |
| Gender: Male | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Cubic Zirconia | Necklace Length: 3.0 in (approx.) |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Men |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Very Good |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Weight: 8-9 Grams (approx.) | Certification: Goldbar Jeweler |
| Brand: Goldbar Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty,Hip Hop,Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Original: $1,323.00
-65%$1,323.00
$463.05More Images





Real 14k Yellow Gold Diamond Cut Cross Charm Pendant For Mens 14kt Cross, New
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: Gold |
| Gender: Male | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Cubic Zirconia | Necklace Length: 3.0 in (approx.) |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Men |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Very Good |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Weight: 8-9 Grams (approx.) | Certification: Goldbar Jeweler |
| Brand: Goldbar Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty,Hip Hop,Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: Gold |
| Gender: Male | Metal: Yellow Gold |
| Secondary Stone: Cubic Zirconia | Necklace Length: 3.0 in (approx.) |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Men |
| Main Stone Shape: Round | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Charm,Pendant | Base Metal: Yellow Gold |
| Handmade: No | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Very Good |
| Sizable: No | Material: Gold |
| Weight: 8-9 Grams (approx.) | Certification: Goldbar Jeweler |
| Brand: Goldbar Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Theme: Beauty,Hip Hop,Religious |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























