
Real 14k Yellow Gold Cuban Curb Bracelet 8mm 8 Inch Lobster Clasp 14 KT New SALE
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: No stone |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Cuban Curb |
| Features: Lobster Clasp | Width: 8 mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Curb |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Yellow |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Weight: 8.5-9.5 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $1,470.00
-65%$1,470.00
$514.50More Images









Real 14k Yellow Gold Cuban Curb Bracelet 8mm 8 Inch Lobster Clasp 14 KT New SALE
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: No stone |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Cuban Curb |
| Features: Lobster Clasp | Width: 8 mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Curb |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Yellow |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Weight: 8.5-9.5 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Closure: Lobster |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding | Main Stone Color: No stone |
| Metal: Yellow Gold | Item Length: 8 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Base Metal: Yellow Gold | Style: Cuban Curb |
| Features: Lobster Clasp | Width: 8 mm (approx.) |
| Handmade: No | Chain Type: Cuban Curb |
| Seller Warranty: Yes | Signed: Yes |
| Cut Grade: Very Good | Color: Yellow |
| Sizable: Yes | Material: Gold |
| Total Carat Weight: 14kt | Certification: My Elite Jeweler |
| Weight: 8.5-9.5 Grams (approx.) | Brand: My Elite Jeweler |
| Type: Bracelet | Metal Purity: 14k |
| Era: Undated | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























