
Real 14k Yellow Gold Cross Charm Pendant 2 Inch Diamond Cuts CZ Charm For Chains
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: White |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 2 in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Handmade: No |
| Main Stone Creation: Natural | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Yellow Gold,Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Diamond Color Grade: White |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Original: $735.00
-65%$735.00
$257.25More Images






Real 14k Yellow Gold Cross Charm Pendant 2 Inch Diamond Cuts CZ Charm For Chains
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: White |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 2 in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Handmade: No |
| Main Stone Creation: Natural | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Yellow Gold,Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Diamond Color Grade: White |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Pendant Shape: Cross | Antique: No |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Christmas,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day | Main Stone Color: White |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 2 in |
| Vintage: No | Main Stone: Cubic Zirconia |
| Personalize: No | Department: Unisex Adults |
| Pendant/Locket Type: Charm | Style: Charm,Pendant |
| Base Metal: Yellow Gold | Handmade: No |
| Main Stone Creation: Natural | Signed: Yes |
| Cut Grade: Excellent | Color: Gold |
| Sizable: No | Material: Yellow Gold,Gold |
| Certification: My Elite Jeweler | Modified Item: No |
| Brand: My Elite Jeweler | Type: Pendant |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Era: Undated | Diamond Color Grade: White |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.























