
Real 14k Yellow Gold Bracelet Mens Diamond Cut Solid Cuban Curb Link 10mm 9 Inch
| Shape: Cuban Link | Closure: Lobster |
| Occasion: Graduation,Father's Day,Engagement,Christmas,Birthday,Anniversary | Length (inches): 9 Inch |
| Metal: Gold | Item Length: 9 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Base Metal: Yellow Gold, 14k |
| Style: Link | Features: Solid |
| Width: 10 mm (approx.) | Chain Type: Curb Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Charm Type: Cuban Link | Certification: My Elite Jewelers |
| Modified Item: No | Weight: 27 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Bracelet |
| Metal type: Solid | Metal Purity: 14k |
| Length: 9" | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Original: $4,305.00
-65%$4,305.00
$1,506.75More Images






Real 14k Yellow Gold Bracelet Mens Diamond Cut Solid Cuban Curb Link 10mm 9 Inch
| Shape: Cuban Link | Closure: Lobster |
| Occasion: Graduation,Father's Day,Engagement,Christmas,Birthday,Anniversary | Length (inches): 9 Inch |
| Metal: Gold | Item Length: 9 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Base Metal: Yellow Gold, 14k |
| Style: Link | Features: Solid |
| Width: 10 mm (approx.) | Chain Type: Curb Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Charm Type: Cuban Link | Certification: My Elite Jewelers |
| Modified Item: No | Weight: 27 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Bracelet |
| Metal type: Solid | Metal Purity: 14k |
| Length: 9" | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shape: Cuban Link | Closure: Lobster |
| Occasion: Graduation,Father's Day,Engagement,Christmas,Birthday,Anniversary | Length (inches): 9 Inch |
| Metal: Gold | Item Length: 9 in |
| Vintage: No | Main Stone: No Stone |
| Personalize: No | Base Metal: Yellow Gold, 14k |
| Style: Link | Features: Solid |
| Width: 10 mm (approx.) | Chain Type: Curb Link |
| Signed: Yes | Cut Grade: Very Good |
| Charm Type: Cuban Link | Certification: My Elite Jewelers |
| Modified Item: No | Weight: 27 Grams (approx.) |
| Brand: My Elite Jewelers | Type: Bracelet |
| Metal type: Solid | Metal Purity: 14k |
| Length: 9" | Era: Undated |
| Customized: No | Theme: Beauty |
| Country/Region of Manufacture: United States | Country of Origin: United States |
- We offer FREE Shipping Service to the buyers in US.
- We have 2 to 3 days shipping handling time for all items
- Please be aware of the extra charges that might apply for express and priority shipping
- We have 2 to 3 Business days as shipping handling time
- International buyers have to pay the shipping fees
- Please be aware about the custom chargers of your country as it differs country-to-country.
(The weights and Widths are approximate. Please expect it to be Please allow up to +/- 10% difference)























