
Real 14k Yellow Gold 11mm Miami Cuban Link Bracelet 8.5 ''inch 14kt Unisex
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 14kt |
| Department: Unisex Adults | Chain Type: Cuban Link |
| Personalize: No | Type: Bracelet |
| Customized: No | Color: Yellow |
| Vintage: No | Signed: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Brand: Goldbar Jewelers |
| Era: Undated | Shape: Miami Cuban link |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Miami Cuban Link | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Material: gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Item Length: 8.5 in |
| Metal Purity: 14k | Closure: Box |
| Main Stone: No stone | Sizable: No |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
More Images





Real 14k Yellow Gold 11mm Miami Cuban Link Bracelet 8.5 ''inch 14kt Unisex
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 14kt |
| Department: Unisex Adults | Chain Type: Cuban Link |
| Personalize: No | Type: Bracelet |
| Customized: No | Color: Yellow |
| Vintage: No | Signed: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Brand: Goldbar Jewelers |
| Era: Undated | Shape: Miami Cuban link |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Miami Cuban Link | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Material: gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Item Length: 8.5 in |
| Metal Purity: 14k | Closure: Box |
| Main Stone: No stone | Sizable: No |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Country of Origin: United States | Total Carat Weight: 14kt |
| Department: Unisex Adults | Chain Type: Cuban Link |
| Personalize: No | Type: Bracelet |
| Customized: No | Color: Yellow |
| Vintage: No | Signed: Yes |
| Occasion: Anniversary,Birthday,Father's Day,Graduation,Valentine's Day | Brand: Goldbar Jewelers |
| Era: Undated | Shape: Miami Cuban link |
| Handmade: No | Country/Region of Manufacture: United States |
| Style: Miami Cuban Link | Base Metal: Yellow Gold |
| Certification: Goldbar Jewelers | Material: gold |
| Theme: Beauty | Cut Grade: Very Good |
| Antique: No | Item Length: 8.5 in |
| Metal Purity: 14k | Closure: Box |
| Main Stone: No stone | Sizable: No |
| Metal: Yellow Gold |
- (The width and weight are approximate. Allow up to +/-10% Difference)























