
Real 14k Solid Rope Chain Jesus Nugget Cross Charm Set 3mm 18"-26" Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Unisex |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-26" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 3mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 14-15 Grams |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 24" Chain | 19-20 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20.5-21.5 Grams |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2.5 Inch (approx.) |
Original: $3,013.50
-65%$3,013.50
$1,054.72More Images





Real 14k Solid Rope Chain Jesus Nugget Cross Charm Set 3mm 18"-26" Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Unisex |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-26" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 3mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 14-15 Grams |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 24" Chain | 19-20 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20.5-21.5 Grams |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2.5 Inch (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Cross |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Unisex |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-26" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: Gold and Diamond |
| Width of Chain: 3mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
Globalwatches10
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 4.5-5.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 14-15 Grams |
| Weight of 20" Chain | 15.5-16.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 17-18 Grams |
| Weight of 24" Chain | 19-20 Grams |
| Weight of 26" Chain | 20.5-21.5 Grams |
| Main Stone | Cubic Zirconia |
| Width Of chain | 3mm (approx.) |
| Length of charm | 1.5-2.5 Inch (approx.) |























