
Real 14k Solid Rope Chain Jesus Head Charm Set 6mm 18"-30" Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-30" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 6mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 25.5-27.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 46-48 Grams |
| Weight of 20" Chain | 51.5-53.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 56.5-58.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 62-64 Grams |
| Weight of 26" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 28" Chain |
72.5-74.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
77.5-79.5 Grams |
| Stone | Cubic Zirconia |
| Length of charm | 3-3.5 Inches (approx.) |
More Images







Real 14k Solid Rope Chain Jesus Head Charm Set 6mm 18"-30" Necklace Gold
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-30" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 6mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 25.5-27.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 46-48 Grams |
| Weight of 20" Chain | 51.5-53.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 56.5-58.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 62-64 Grams |
| Weight of 26" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 28" Chain |
72.5-74.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
77.5-79.5 Grams |
| Stone | Cubic Zirconia |
| Length of charm | 3-3.5 Inches (approx.) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Antique: No | Pendant Shape: Asymmetrical |
| Closure: Lobster | Occasion: Anniversary,Birthday,Christening,Christmas,Confirmation/Communion,Engagement,Father's Day,Graduation,Mother's Day,Valentine's Day,Wedding |
| Main Stone Color: White/Colorless | Gender: Male/Female |
| Metal: Yellow Gold | Necklace Length: 18"-30" |
| Main Stone: Cubic Zirconia | Personalize: No |
| Department: Unisex Adult | Main Stone Shape: Round |
| Chain Style: Rope Link | Pendant/Locket Type: Charm |
| Style: Chain,Charm,Pendant,Pendant with Chain | Base Metal: Gold |
| Features: Nickel-Free | Handmade: No |
| Chain Type: Rope | Signed: Yes |
| Color: Gold | Cut Grade: Excellent |
| Modified Item: No | Brand: GoldenLinQ |
| Width of Chain: 6mm approx. | Type: Necklace |
| Metal Purity: 14k | Customized: No |
| Theme: Beauty | Country/Region of Manufacture: United States |
| Country of Origin: United States | Wholesale: No |
GoldenLinQ
| Metal Purity | 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Weight of charm | 25.5-27.5 Grams (approx.) |
| Weight of 18" Chain | 46-48 Grams |
| Weight of 20" Chain | 51.5-53.5 Grams |
| Weight of 22" Chain | 56.5-58.5 Grams |
| Weight of 24" Chain | 62-64 Grams |
| Weight of 26" Chain | 67-69 Grams |
| Weight of 28" Chain |
72.5-74.5 Grams |
| Weight of 30" Chain |
77.5-79.5 Grams |
| Stone | Cubic Zirconia |
| Length of charm | 3-3.5 Inches (approx.) |























